3 Ağustos 2014 Pazar

yar saçların lüle lüle...


Birazdan sokağın sonundaki berbere gidip saçımı kestireceğim. Bu sefer kesin kararlıyım. Yeter artık tam on yedi yıl oldu. Zaman zaman uçlarından kestirmesem rahat kıçıma kadar ulaşmışlardı. Hoş, şimdide kıçıma yakın sayılır ya. Yeter artık derken sanmayın ki bıktım sıkıldım. Toplumsal baskıya ancak bu kadar dayanabildim, arkadan bakıp gülmelere, ibne,ateist,satanist,keş gibi yaftalamalara. Belki de en az bin kez, sakalı göbeğine uzanmış “hacı hoca” takımı yolumu kesip dini vaazlar kestiler. Ulan dinsiz biri olduğumu nereden çıkarıyorsun, dini benden çok bildiğine,benden daha inançlı biri olduğuna nasıl bu kadar eminsin. Asıl önemli olan sana ne be mübarek. Ya bana arkamdan ibne diye fısıldayan sen, o pos bıyığın maço tavırlarınla bir şeyleri saklamaya çalışıyor olmayasın sakın. Gözlerimin altındaki morluklar ise kansızlıktan dangalaklar,bağımlısı olduğum tek şey sigara.Neyse, bunlardan kurtulmak adına değil de en asıl sebep bir işe girebilmek için kestireceğim saçları. Almıyorlar aga işe, almıyorlar işte. Kaç yıldır işsiz olduğumu yazsam inanmazsınız. Cebimde yıllardır bozuk parayla dolaşmaktan, bir sigara için ana babanın eline bakmaktan bıktım artık. He! azcıkta sıkılmış olabilirim. Neyse ki saçlarımı kesince alttan gene yakışıklı bir adam çıkacağını biliyorum da rahatım. Nedense son bir sigara içme ihtiyacı hissettim tam bu noktada. Kalbim delice çarpmaya başladı. Bana şans dileyin bye bye…
1 ağustos 2014
Bugün:
Yanılmışım saçları kesince bombok bir adama döndüm. En çok şaşırtan ise kes kes diye tutturanlar şimdi “ah neden kestirdin ki,neyse iyi olmuş” diyorlar. Uzun saçlı erkekler beni anlayacaktır. Dışarı çıktığınız zaman yaşadığınız şehir İstanbul bile olsa yukarıda bahsettiğim tüm olumsuzlukların yanında iyi yanları da vardır,sonrasında bundan keyif aldığınız. Evvela bir ünlü gibi hissedersiniz kendinizi sokakta metroda tüm gözler sizdedir. Erkeği kadını size bakar,hatta kedi köpişler bile. Bazen dayanamayıp ardınızdan bile devam ederler bakmaya. Kah dalga geçmek olsun, kah küfretmek için, kah hasetten. Kadınları ise asla çözemedim. Beğendiklerinden mi bakarlardı,şaşırdıkları için mi ? en saçma soruları ise “ya nasıl katlanıyorsun o saçlara,nasıl bakımını yapıyorsun,sıkılmadın mı ? yahu kızlar siz yapmayın bari,ya siz nasıl katlanıyorsunuz,uzatma zorunluluğunuz yok ya diyince de “ ah ben kızım diyorlardı. Erkekler ekstra olarak hacı kaç sene sürdü bunları uzatman ? N’apcan baba? Yahu bir keresinde abi o küpeyi kaç zamandır takıyorsun diye soran bile oldu. Neyse diğer avantajlarından birisi herkes gitar çalabildiğinizi düşünür. Saygın bir üniversiteden mezunsunuzdur. Teknolojiden,hele bilgisayardan kesin anlarsınız. Tekno marketlere gitmeyim,satıcı yok bilmem kaç çekirdekli bilmem kaç cigabayt anlatıp duruyor. Sanki zor bir sınav veriyor gibi. Halbuki hiçbirini anlamıyorum, mm diyip kafa salladıkça daha bir çoşuyor. Üstelik müşteri ben bile değilim yanımdaki göbekli,ki asıl kurdu odur işin. Ben genelde diyelim bir laptop alıcam (nerdee para)tek bildiğim şu. Ne en pahalısı ne en ucuzu orta fiyat olanı alıp çıkarım. Pahalısı ihtiyacımdan fazlasıdır muhakkak,çok ucuz olan ise dandiktir vs.öf! sıkıldım gene. Bugünlerde ne okuyor ne yazabiliyorum.sıcaktan sanırım. Daha iki gün oldu ama kızların ilgilerini kesmesi fena kodu be. Kaç gündür markette bana yazılan kız bugün beni tanıyamadı be. Aga tek iyi yanı enseye rüzgar vuruyor başka bi numarası yokmuş.Allahtan çabuk uzayan saçlarım var.kabaca bir tahminle şubat ayında bağlanacak boya gelirler diye düşünüyor,iyi geceler diliyorum.

15 yorum:

 1. hep bu "mahalle baskısı". Aksesuardan çok bir tavır olmuş senin için bu uzun saç bu kadar sene.Üzüldüm kestirmek zorunda kalmana Seninkiler kadar olmasa da beylerde uzun saçı severim ben:) Ama iş deyince akan sular duruyor maalesef, kendin gibi olarak, severek çalışabileceğin iş yok gibi. Neyse, kökü sende, uzar yine :pp

  YanıtlaSil
 2. Gülerek okudum Levent, kızma :)) Ne yazık ki hala şekilciyiz.. Marketteki kıza da aldırma, saçlar uzayınca pas vermezsin olur biter :)
  Ön yargılarımızdan vazgeçemiyoruz ne yazık ki... Üstümüze vazife olmayan konularda ahkam kesmekten de....

  YanıtlaSil
 3. Evet Narda hanım bir tavır bir başkaldırıydı saçlarım.Buraya kadarmış...İş konusuna gelince saçı sakalı kestik gene tırt gener tırt..Uzar di mi :)

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Evet Narda hanım bir tavır bir başkaldırıydı saçlarım.Buraya kadarmış...İş konusuna gelince saçı sakalı kestik gene tırt gener tırt..Uzar di mi :)

  YanıtlaSil
 6. Evet Narda hanım bir tavır bir başkaldırıydı saçlarım.Buraya kadarmış...İş konusuna gelince saçı sakalı kestik gene tırt gener tırt..Uzar di mi :)

  YanıtlaSil
 7. Evet Narda hanım bir tavır bir başkaldırıydı saçlarım.Buraya kadarmış...İş konusuna gelince saçı sakalı kestik gene tırt gener tırt..Uzar di mi :)

  YanıtlaSil
 8. Evet Narda hanım bir tavır bir başkaldırıydı saçlarım.Buraya kadarmış...İş konusuna gelince saçı sakalı kestik gene tırt gener tırt..Uzar di mi :)

  YanıtlaSil
 9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 10. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 11. Çok kızdım Telve hanım :)Ayol niye kızıcan insan halleri işte :)Önyargıyı kırmak atomu parçalamaktan daha zor.Umarım bu da on küsur kez yayınlanmaz :)

  YanıtlaSil
 12. Olmuyor ama takipçiler arası ayrımcılık :)) Narda' ya 10 bana 1 cevap ... Öyle de böyle de olmuyorsa , uzat gitsin be Levent .

  YanıtlaSil
 13. Ben asıl merak ettiğim sorunun cevabını alamamışım ya neyse :)

  YanıtlaSil
 14. Uzar uzar, kişiye göre değişir ama sanırım ayda 1-2 santim uzuyor ortalama.. Eğer özel formüller kullanılırsa, ki nette mevcut, artırmak mümkün sanırım ...

  YanıtlaSil
 15. merak ettiğim soruyu Antigone'da sormuştum bu değildi :) Lakin söz konusu benim saçlarımsa ayda 10 santim uzamazsa namerdim :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...