26 Temmuz 2016 Salı

19 gün sonra gökyüzüne bakmak...


Sol kolda sağlam bir kırık,kalçada sekiz adet,dört beş tane kaburga kırığı ve omuriliğin sinir uçlarında dört adet küçük kırık. Diğer irili ufaklı kesikleri saymıyorum bile.
İş kazası geçirdim 5 metreden 50 santimlik bir boşluğa düştüm. Yaşadığım acıyı anlatmaya cesaretim yok. Düştüğümden yerden iki üç ambulans net olarak 43 dakikada çıkarabildi beni. Ümidim tükenmiş şahadet getirmeye başlamıştım. Son kez annemle konuşup helallik almalı vedalaşmalıydım  ama telefonumu vermek istemedi kimse, oysa son isteğimdi bu.
Dün taburcu oldum. En iyi ihtimal beş altı ay sonra yataktan kalkmam bekleniyor. Şimdilik yatakta sağa dönebilmeye başladım o da sadece birkaç dakika. Anneciğim tekrar altımı bezlemeye başladı 36 yıl sonra. Çok yoruldu,yıldı. Ben kendimden bıkmışken onun bu durumu çok normal. Peiln pembesi buket isimli blog arkadaşım cumaları şükür eder tanrıya. Kalkıp tuvalete gidebiliyorsanız şikayet ettiğiniz her şey boş sayın okur.

80 darbesinde doğan ben ilk ameliyatımdan çıktıktan 30 dakika sonra tekrar bir darbeyle karşılaştım. Dün taburcu oldum sedyeyle beni ambulansa taşımaya başladılar. Ve hastanenin çıkış kapısına geldik.19 gün sonra ilk kez gökyüzünü gördüm,güneş gözümü kamaştırdı 19 gün sonra. Dışarıda hayat vardı arabaların egzos sesleri,soldaki simitçi gevrek bunlar diye bağırıyordu. Birkaç çocuk gördüm kuşları kovalayan. Allahım nasılda unutmuşum bunları, her şey çok tanıdık ama çok eski bir anı gibiydi. Dayanamayıp ağlamaya başladım,ağladım,ağladım… tekrar gökyüzünü görebilmek… derken ambulansa yerleştirdiler ve her kasiste acı çekerek nihayet evime geldim. Bir gün ayağa kalkabilmek ümidiye hepinize MERHABA…

8 yorum:

 1. Of ki ne of... çok çabuk ayağa kalk inşallah.

  YanıtlaSil
 2. Of ki ne of... çok çabuk ayağa kalk inşallah.

  YanıtlaSil
 3. Çok çok geçmiş olsun. Hemen iyilesirsiniz inşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sağolun Gülsüm. Sizin blogdan yanlışlıkla ayrılmışım.dönücem hemen. zeze hepimizi ağlattı bende geçen sene yani 35imde okudum anca ;)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. İyiyim dualarınızla daha iyi olucam inşallah ablacım

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...