27 Temmuz 2011 Çarşamba

Back to Black

Başıma ağrılar saplanıyor K. Uzun bir aradan sonra tekrar benimle iletişime geçti. Oysa onu unutabilmek için-unutmak imkânsızdır-en azından üzerime boca ettiği salyamsı iğrenç kokulu öte yandan tuhaf bir cezp edeciliği olan kalıntısından sıyrılmak üzereyken gene kapımı çaldı. Nefret ediyorum bu kadından K. Ancak bunu inkâr etmek bir işe yaramaz işte sevdiğim âşık olabildiğim ilk ve tek kadındı o. Sana bunları anlatma cüretini aramızdaki hukuka dayanarak gösteriyorum.
Senin mektuplarını geçen seneye dek okumamıştım ne de olsa onları yasak aşkın Milena’ya ve “babacığına” yazmıştın. Hem âşık bir K. hiç çekilmezdi doğrusu. Onla tanıştıktan sonra benim ona yazdığım mektupların senin Milena’na yazdıklarına çok benzediğini söylemişti. İşte ondan sonra derin bir meraka düştüm ve yazdıklarını okudum. Benzemesi kaçınılmazdı zaten, öyle ya seni hep babam gibi gördüm nede olsa.
Milena Jesenka
Felicie Bauer
Doria Diamant
Üç kadın, Thema Larousse’de okuduğuma göre birde kısa bir nişanlılık dönemi yaşadığın Julia Wohryzek var. 41 senelik hayatına dört kadın soktun, hayret verici doğrusu. Lakin gene bir yerde okuduğum kadarıyla; senin evliliği bir kurtuluş yolu, fiziksel ve tinsel sağlık olarak gördüğünü yazmışlardı. Bu yüzyılda pek demode kaçsa da bende aynı görüşe sahibim. Fakat sevgili K. biliyorsun ki kadınlarla aramız asla iyi olmayacak bizim. Suçlusu şüphesiz biziz. Yaşamla kendimizle, diğer insanlarla, sistemle anlaşamazken bir kadına gönül vermek o kadını yaralayacağı gibi kendimizi de salakça bir yalana zorlamaktan öteye geçmeyecektir. Özetle bugün sana yazmamamın sebebi, tekrar karşıma çıktı ve ona bana yazmasını söyledim. Ne de olsa aramızdaki mesafe gereği bir yılı aşkın yazıştık onunla ve sanırım artık en iyi iletişim yolumuz bu. Söyleyeceğin bir şey kaldıysa yazman daha isabetli olacaktır dedim; bekliyorum.
Not: Amy winehouse diye bir kadın vardı K. yakın zamanda öldü. Sanırım tanışırsınız kısa süre sonra, işte belki de anlaşabileceğimiz uğruna ölebileceğimiz tek kadındı. İyi günler…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...